top of page

Pedicure podologiczny dla mężczyzn

Zaktualizowano: 12 kwi 2021


Pedicure leczniczy, inaczej nazywany podologicznym z roku na rok zyskuje coraz większą popularność również w męskim gronie. Do tej pory korzystały z niego głównie kobiety dbające systematycznie o swoje stopy.


Zabieg ten, odstraszał mężczyzn, ponieważ błędnie kojarzyli go jako jako czynność upiększającą, wykonywaną i przeznaczoną tylko dla kobiet.Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości, niewiele ma on wspólnego z typowym zabiegiem kosmetycznym, a raczej ze specjalistyczną procedurą medyczną.

Pedicure podologiczny co to jest ?


Pedicure podologiczny należy do podstawowych zabiegów. Rozpoczyna się od konsultacji i omówienia ewentualnych problemów stóp ten jest niezbędny do prawidłowego zdiagnozowania przyczyn dolegliwości i w znaczącym stopu pomaga w dalszym leczeniu. W tym właśnie czasie pacjenci najczęściej dowiadują się, że problemy z którymi się borykają nie są dla podologa niczym szczególnym, nie warto się wstydzić. Wspólna i dojrzała rozmowa i omówienie problemu to pierwszy i podstawowy krok aby uzmysłowić sobie, że schorzenia, z którymi przez wiele lat nie potrafili sobie sami poradzić da się wyprowadzić podczas wizyt u podologa.


Obecnie, mężczyźni stanowią coraz większy odsetek klientów gabinetów podologicznych. Większość z nich, pojawiła się na zabiegu pedicure za namową innej osoby. Już po pierwszym pedicure przekonują się jak ogromną  różnicę dla stóp daje już jeden taki zabieg. Zachęceni odczuwanym długotrwałym komfortem korzystają z niego regularnie.


Pamiętaj !


Pomoc podologa nie ogranicza się jedynie do samego zabiegu. W czasie wizyty dowiesz się również jak pielęgnować stopy w domu. Kuracja będzie dawać efekty ale wymaga też wiele czasu. Podolog w razie potrzeby może zalecić np. noszenie wykonanych indywidualnie wkładek co pomoże w znacznym stopniu zahamować postępowanie danych schorzeń.


Z jakimi problemami na stopach najczęściej przychodzą do mnie mężczyźni?


  • odciski lub modzele - te najczęściej związane są z wadami postawy, żle dobranym obuwiem, stojącą pracą

  • urazy paznokcia - często dotyczy to osób uprawiających sport i aktywnych fizycznie

  • wrastające paznokcie

  • nadpotliwość

Pedicure podologiczny polecany jest szczególnie dla mężczyzn, którzy:

  • uprawiają sport lub są mocno aktywni fizycznie

  • aktywnych zawodowo, których praca wymaga częstego stania w miejscu lub dużego wysiłku fizycznego

  • chorują na cukrzycę lub inną chorobę meataboliczną, ogólnoustrojową

  • chcą się pozbyć problemów występujących na stopach

  • cenią sobie komfort i estetykę

28 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page